CAMBRIDGE SECONDARY 1

Cambridge Secondary 1 je namijenjen učenicima od 12 do 14 godina. Školama nudi fleksibilan nastavni plan i program za razvijanje vještina i razumijevanje engleskog jezika, matematike, i nauke.

Cambridge Scondary 1 nudi školama fleksibilan kurikulum koji se može razvijati tako da se prilagodi njihovim potrebama. Postoje tri različita nastavna plana i programa- za Engleski jezik, za Matematiku i Nauku. Mnoge škole koriste princip integrisanog ocjenjivanja kako bi mogle pratiti napredak učenika.

Nastavni plan za svaki predmet je dizajniran tako da uključi  učenike u aktivno i kreativno učenje.

Engleski jezik

Cambridge Primary Engleski jezik omogućava učenicima da efikasno i samopouzdano komuniciraju i razvijaju kritičke sposobnosti usmjerene prema različitim vrstama informacija, medija i tekstova te im omogućava da razviju sposobnost da razumiju što ono čitaju/slušaju i da uživaju u tom. S obzirom na to da je nastavni plani program dizajniran tako da bude uspješan u bilo kojoj sredini i kulturi te da promoviše međukulturna shvatnja, učenici koji pohađaju Engleski jezik po ovom nastavnom planu i programu su u mogućnosti da steknu kompetenciju korištenja engleskog jezika kao maternjeg jezika.

Matematika

Nastavni plan i program za matematiku istražuje 6 ključnih područja: brojeve,algebra, geometriju, mjerenje, korištenje podataka i rješavanja problema.  Prvih 5 područja su obuhvaćeni oblašću za rješavanje problema koja nudi odgovarajući materijal za primjenu matematičkih sposobnosti učenika. Mentalne strategije su takođe veoma važne u ovoj oblasti. Ovaj nastavni plan i program se fokusira na principe, paterne, sisteme, funkcije i veze tako da učenici mogu primijeniti svoje matematičko znanje i potpuno shvatiti ovaj predmet.

Nauka

Nastavni plan i program za nauku pokriva pet područja: naučno istraživanje, biologiju, hemiju i fiziku. Naučno istraživanje se odnosi na razmatranje ideja, procjenjivanje dokaza, planiranje, istraživanje, snimanje i analizu podataka. Ciljevi naučnog istraživanja olakšavaju usvajanje biologije, hemije i fizike, koje su fokusirane na razvijanje povjerenja i interesa kod učenika u svoje znanje o nauci. Ekološka svijest i historija nauke su takođe dio ovog kurikuluma.