ČASOPISI

Članovi literarno-novinarske sekcije te članovi Kluba engleskog jezika dva puta godišnje izdaju časopise na engleskom i bosanskom jeziku. Literarno-novinarsku sekciju vodi nastavnica bosanskog jezika Lejla Moćević, dok English Club vodi nastavnica engleskog jezika Alma Džanković.

Učenici se sastaju jednom sedmično, gdje istražuju, pišu članke i konsultuju se međusobno kao i sa nastavnicom. Članovi literarno- novinarske sekcije pišu članke vezane za školske događaje gdje vježbavu sastavljanje novinarskog teksta prateće gramatička pravila. Ti članci se na polugodištu in a kraju školske godine objave u školskom časopisu Saray.

S druge strane, učenici English Cluba se baziraju na vijesti iz svijeta koje prenose u časopisu dodajući i svoj osvrt na određenu vijest i svijeta. Na taj način učenici vježbaju pisanje engleskog jezika u formalnom kontekstu kao i izražavanje svojih individualnih pogleda na svijet u raznim oblastima kao što su politika, ekonomija, svijet muzike, sporta i td. Učenici članke objedinjuju u časopis pod nazivom IBI News.

Ovdje možete naći i preuzeti školske časopise:

SARAY            IBI NEWS
        decembar 2014.                    maj 2014.
maj 2014. maj 2015.
may 2015.