FAKULTATIVNA NASTAVA

Fakultativna nastava predstavlja vrstu nastave koja se izvodi sa učenicima koji žele da dodatno pohađaju pojedine predmete i koja se realizuje kao i redovna nastava. U našoj Školi fakultativnu nastavu pohađaju učenici od I do V razreda koju vode predmetni nastavnici, a trenutno je organizirana na sljedeći način:

• Fakultativna nastava iz engleskog jezika izvodi se sa učenicima  I i II razreda, a nadalje se vodi kao redovna nastava do IX razreda,
  • Fakultativna nastava iz arapskog jezika izvodi se sa učenicima od I do III razreda, a nadalje se vodi kao redovna nastava do  IX razreda,
  • Fakultativna nastava iz njemačkog jezika izvodi se sa učenicima od I do V razreda, a nadalje se vodi kao redovna nastava do  IX razreda,
  • Fakultativna nastava iz informatike izvodi se sa učenicima od I do V razreda, a nadalje se vodi kao redovna nastava do  IX razreda.
  •  Dosadašnja praksa je bila da su ovu vannastavnu aktivnost pohađali gotovo svi učenici i ona se tretira kao i redovna nastava u našoj školi (iako nije obavezna), što je jedna od brojnih specifičnosti našeg rada na polju obrazovanja.