Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo

Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo je osnovana u Sarajevu 2001. godine kao nevladina organizacija sa osobinama vakufa kao što je iskazano u Zakonu Bosne i Hercegovine. Registrirana je od strane Ministarstva pravde Federacije Bosne i Hercegovine sa svrhom da traži i kreira akademske, materijalne i pravne uslove za napredovanje obrazovanja u Bosni i Hercegovini. Pored toga, Fondacija ima za cilj razvoj bosansko-hercegovačke kulture , industrije, trgovine i drugih oblasti u saradnji sa Turskom.

Grupa poslovnih ljudi iz Turske, te nekoliko intelektualaca iz Bosne i Hercegovine, kao osnovači zajednički rade na ostvarivanju planova Fondacije. Osnivači se slažu da upravljanje i vlasništvo Fondacije imaju vakufski karakter.

Upravljajuća i stručna tijela ove Fondacije su:

• Upravni odbor IUS-a
  • Skupština Fondacije za razvoj obrazovanja Sarajevo

Članovi Upravnog odbora Fondacije i osnivači su:

• Hasan Topaloğlu (President)
  • M.Sc. Şaban Erden (Member of the board)
  • Mehmet Köse (Member of the board)
  • Prof. Dr. M. Nevzat Kor
  • Prof. Dr. Adem Baştürk
  • Abdulkadir Taçyıldız
  • Abdurrahman Selçuk Berksan
  • Ahmet Kemal Baysak
  • Ahmet Yahya Kiğili
  • Orhan Özyurt
  • Remzi Gür
  • Mehmet Alacacı

U maju 2014.godine, Fondacija je preuzela OŠ Isa-beg Ishaković s ciljem pouspješavanja obrazovnog procesa u školi, pružanja mogućnosti za izučavanja više stranih jezika od prvog razreda osnovne škole te stvaranjem najkvalitetnije obrazovne institucije u sektoru osnovnog obrazovanja.

www.sedef.ba