Izlet na Bijambare

Dana 21.10.2014.godine OŠ “Isa-beg Ishaković” je organizovala izlet na Bijambare. Na izletu je bilo prisutno 125 učenika, 17 nastavnika, pedagogica i direktorica škole. Učenici su pored uživanja u čistom zraku i predivnom pejzažu imali prilikun posjetiti i Srednju bijambarsku pećinu koja se sastoji od četiri dvorane bogate pećinskim ukrasima. U četvrtoj, najvećoj dvorani se nalaze brojni stalaktiti i stop je prekriven nakitom. Ova pećinska dvorana je po ukrasima, koji se razlikuju po obliku u veličini, jedna od najljepših pećina u BiH.

U blizini pećine je i potok Bradić sa jezerom i vodenicom, te potok Bjelila, koji presjeca bijambarske šume i proplanke. Područje Bijambara, sa Bijambarskom pećinom, je jedno od rijetkih izletišta koje odgovara svim ljubiteljima prirode: predstavlja pravi ugođaj za ljubitelje pećine, bistrih voda, borove šume i šumske tišine.

Izlet naše škole je protekao u dobrom raspoloženju i lijepoj igri.