KABINETI

Kabinet engleskog jezika

Kabinet engleskog jezika je opremljen svim materijalom potrebnim za realizaciju časova iz predmeta Engleski jezik. Material uključuju laptop, projektor, vrhunske rječnike, CDove potrebne u procesu usvajanja jezika i brojnu drugu literaturu.

Kabinet informatike

Kabinet informatike posjeduje veći broj računara koji su umreženi radi lakšeg održavanja nastave iz oblasti interneta. Učenici časove informatike pohađaju isključivo u kabinetu. Pristup internetu omogućava nastavnik informatike spram potreba nastave, a i radi lakše kontrole učenika na času. S obzirom na to da nastavu informatike pohađaju svi učenici od I do IX razreda, nastava je organizirana na način da je prilagođena uzrastu učenika, a ovu nastavu izvodi nastavnica informatike.

Kabinet biologije, hemije i fizike

Kabinet biologije, hemije i fizike posjeduje opremu za navedene predmete, uključujući brojna nastavna sredstva i pomagala, što olakšava izvođenje kvalitetne praktične nastave, kroz primjenu savremenih oblika i metoda rada koje predstavljaju inovacije u nastavnom procesu. Vrlo često nastava je podpomognuta računrskom opremom uz prezentacije putem projektora, a održavaju se i brojni eksperimenti iz navedenih predmeta. Kabinet posjeduje zidne prikaze ljudske i životinjske građe, kao i pojedinih organa, a također i zidni periodni sistem elemenata i veliki broj fizičkih figura u obliku molekula, spojeva, kao i epruvete, te pomoćne predmete. U kabinetu se također, nalaze mikroskopi za precizni rad na časovima biologije i hemije.