MISIJA

Osnovni zadaci svake odgojnoobrazovne ustanove, a time i naše, je pomoći djeci da izrastu u samouvjerene, stabilne, obrazovane i sretne ljudeNaši učenici dolaze, ne samo iz Bosne i Hercegovine, nego i iz drugih zemalja svijeta pa time imamo i veću obavezu pravilnog odnosa i poštivanja svakog pojedinca uključujući i običaje, navike, religije i kulture zemalja iz kojih dolaze. S obzirom na to da se moramo izuzetno dobro pripremiti i prilagoditi ovakvim uslovima, naša misija je stalno usavršavanje, upoznavanje drugih i drugačijih, te priprema za jedan tako odgovoran posao. Cilj nam je da:

• naša škola pruži djeci pozitivno obrazovanje i sticanje životnih vještina,
  • roditelji prepoznaju školu kao zajednicu u kojoj učenici, učitelji i roditelji zajednički dolaze do cilja,
  • u našoj školi potičemo produktivne stavove učenja, rada, života u zajednici i grupi, te pomaganje  prijateljima u učenju,
  • škola pruža maksimalnu psiho-socijalnu pomoć u savladavanju nastavnog gradiva i odgojnih komponenata,
  • da se u školi odvija interaktiva nastava koja uključuje nastavni plan i program odobren od strane Ministarstva obrazovanja, te da se pruži individualna pomoć svakom pojedincu iz bilo kog segmenta- obrazovnog, odgojnog, socijalnog ili nekog drugog,
  • da dijete, kada završi našu školu, bude sposobno da samostalno uči, radi i priprema se za svoj budući poziv, koji mi pokušavamo u saradnji sa roditeljima odabrati odnosno usmjertiti prema njihovim mogućnostima,

Mi pratimo uspjeh naše djece kroz život, od srednje škole, fakulteta pa sve do njihovih radnih mjesta, te pomažemo našoj djeci i njihovim roditeljima sve dok im je naša pomoć potrebna. Ponosni smo što i roditelji i djeca koja su završila našu školu redovno dolaze, obilaze nas, i pomažu nam u pojedinim segmentima u zavisnosti od njihovih sposobnosti i kvalifikacija. Naši učenici dolaze i obavljaju praksu u našoj školi. S obzirom na to da je svaki učenik individua za sebe, mi smo tu da se prilagodimo njihovim sposobnostima i stilovima učenja.
Misija naše škole je da pripremi učenike za dalji akademski uspjeh u nastavku obrazovanja i da im omogući odabir u širokom spektru zanimanja. Želimo da naši učenici postanu odgovorni i produktivni ljudi.