REDOVNA NASTAVA

U prvoj privatnoj osnovnoj školi ''Isa-beg Ishaković'' odgojno-obrazovni rad se realizira po nastavnom planu i programu Ministarstva obrazovanja i nauke kantona Sarajevo, a kroz dodatnih 20% ostvaruje se niz specifičnosti, s tim da se one koje se odnose na nastavni dio ogledaju u sljedećem:

• ''Ljetna škola plivanja'' u Zaostrogu
  • ''Zimska škola skijanja'' na Igmanu
  • Izučavanje tri strana jezika (engleski, arapski i njemački )
  • Pohađanje nastave informatike

Nastava u našoj školi je cjelodnevna, što znači da se odvija u periodu od 08:15 do 15:15h, s tim da u okviru cjelodnevnog boravka djeca pohađaju i redovnu nastavu i vannastavne aktivnosti.U okviru redovne nastave, učenici izučavaju predmete predviđene za osnovno obrazovanje, koji su zastupljeni i u svim drugim osnovnim školama, s tim da postoji i dodatni predmet, kao što je učenje arapskog jezika od prvog do devetog razreda, a što nije slučaj u drugim školama.

Cjelodnovni boravak ulazi u cijenu školarine.

Od prvog razreda se uče tri strana jezika: engleski, arapski i njemački, kao i časovi informatike.

Škola organizuje prevoz za učenike kojima je to neophodno.

Svake godine organizujemo Školu skijanja i Školu plivanja.

U toku godine organizujemo ekskurzije, izlete i razne posjete.